دفاع شخصی در برابر چوب

دفاع شخصی در برابر چوب

دفاع شخصی در برابر چوب

دفاع شخصی در برابر چوب

دفاع شخصی در برابر چوب
دفاع شخصی در برابر چوب
حدیث ورزشی
موضوعات
آرشیو
آمار
نویسندگان
نظرسنجي
جستجو
جدید ترین مطالب
اخبار و اطلاعیه
سایت به زودی فعال خواهد شد


دفاع شخصی در برابر چوب

شاید تا به حا به این موضوع برخورد کرده باشید که شخصی با چوب دستی یا هر آلتی شبیه به آن شما را تهدید کرده است. در چنین شرایطی باید تا حد امکان از درگیری خودداری کنید اما ممکن است کسی که مقابل شماست انسان شروری باشد و از طریق مذاکره و کوتاه آمدن نتوانید او را از حمله به خود منصرف کنید در چنین شرایطی احتمال صدمه دیدن یا شکستگی استخوان ها بسیار زیاد است بنابراین بهتر است این آموزش از سری آموزش های دفاع شخصی را بخوانید تا در صورت بروز چنین وضعیتی بتوانید از خود دفاع کنید و از صدمه دیدن خود جلوگیری کنید!

قبل از هر چیز باید بدانید که چوب دستی بخاطر طول بلندش می تواند سرعت بیشتری در نوک داشته باشد و ضربه ای که به شما می خورد هر چه به نوک چوب دستی نزدیکتر باشد صدمه بیشتری وارد می کند!

پس در قدم اول باید فاصله بین خود و حریف را در کمترین زمان ممکن کم کنید. انگاه دست خود را از محلی که به دست حریف نزدیکتر باشد بین خود و چوب دستی حایل کنید تا بدین وسیله مانع از صدمه شدید به خود شوید! درست مانند شکل زیر

دفاع شخصی دفاع در برابر چوب دستی

حال باید چوب دستی را با دست خود به سمت پایین حرکت دهید و آنرا در زیر بغل خود قرار دهید مانند شکل زیر

دفاع شخصی

و همزمان با همان دست خود دست حریف را می گیرید و با دست دیگر شانه او را نگه می دارید تا نتواند از شما فاصله بگیرد و باه شما صدمه بزند.

دفاع در برابر چماق

حال با وارد آوردن ضربه ای به شکم حریف او را زمین گیر می کنید مانند شکل بالا

def6

اکنون مانند شکل بالا دست خود را به سمت عقب روی چوب دستی می کشید و آرنج دست دیگر را مطابق شکل زیر در وضعیتی قرار می دهید که به یک ضربه به مچ او زاویه بدهید مانند شکل زیر

دفاع در برابر حمله با چماق

حال بازو و آرنج یک دست شما مانند یک تکیه گاه مانع از چرخش دست حریف می شود و با تاباندن چوب دستی یا چماقی که در دستش است زاویه ای ایجاد می کنید که او چاره ای جز رها کردن چوب دستی خود ندارد!

def9

اکنون چوب دستی در دستان شماست حتی اگر می خواهید به او ضزبه بزنید فاصله خود را با او حفظ کنید


تعداد بازديد : 527
یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت: 16:13
نویسنده:
نظرات(0)
بخش نظرات این مطلب

کد امنیتی رفرش
ما را در فضای مجازی دنبال کنید
زمان برگزاری کلاسها
درباره ما
مطالب تصادفی
ورود کاربران
عضويت سريع
لینک دوستان